Elit Master Lig, Doğu Karadeniz A gurubu lideri Maçka Belediyesi Veteranlar takımı B grubu lideri İyidere Aspet Master takımını 1-0 yenerek Bölge Şampiyonu oldu. Takımın kaptanı ve Belediye Başkanı Koray Koçhan, "Tüm takım arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ederim. Her zaman her yerde Şampiyon Maçka..." ifadelerini kullandı.

 

 

Belediye Başkanımız Koray Koçhan, Bölgemizin güçlü gazetesi Karadeniz Gazetesi'nin konuğu oldu. Başkan Koçhan sorulan sorulara yanıt verdi. 

ALT YAPI ÇALIŞMALKARIM

Fen İşleri Müdürlüğümüz çalışmalarına devam ediyor;
Sevinç Mahallesi
Gayretli Mahallesi
Ocaklı Mahallesi
Başar Mahallesi
Armağan Mahallesi
Atasu konaklar mahallesi

VAZELON MANASTIRI YOL ÇALIŞMASI BAŞLIYOR

 Orman Müdürlüğümüz ile birlikte Kiremitli Mahallesi, Vazelon Manastırı haya mevki yol çalışmamız son hız devam ediyor. İnşallah bu yıl içerisinde çalışmalarımızı tamamlayarak yolu milletimizin hizmetine açacağız. ?

YOL ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Örnekalan, Ormanüstü ve Güzelyayla Mahallelerimizde betonlama çalışmalarımız devam ediyor. Desteklerinden ötürü İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'ya ilçem adına teşekkür ederim. Mahallelerimize hayırlı olsun...

Sümela Manastırı'nda inceleme

Trabzon Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu ile birlikte Sümela Manastırında incelemelerde bulunduk...

 

Eski başkanlarımızı unutmadık

Belediye Başkanımız Koray Koçhan'ın başlattığı çalışma ile İlçemizde görev yapan ve ebediyede intikal etmiş tüm belediye başkanlarımızın mezarlarının bakım ve onarım çalışması tamamalandı. Başkan Koçhan, "İlçemizde bugüne kadar görev yapan ve ebediyete intikal eden Belediye Başkanlarımızın mezarlıklarının bakım ve onarımını tamamladık. Bugün de bayram öncesi kabirlerini ziyaret ederek, dualarımızı ettik. Mekanları cennet olsun. İlçemizde taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun..." ifadelerini kullandı. 

,
 


Maçka Belediyesi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile ilçede ki 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi tepesinde havai fişek gösterisi gerçekleştirdi.

Turistlerin gözdesi "Maçka" macera tutkunlarına da ev sahipliği yapacak

Doğu Karadeniz'de turistlerin en çok ziyaret ettiği yer olan Sümela Manastırı'nın bulunduğu Trabzon'un Maçka ilçesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) normalleşme sürecinin ardından, yeni turizm sezonunda yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra macera tutkunlarına da ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta yer alan, Sümela, Vazelon ve Kuştul manastırları gibi önemli yapılara, konak ve camilere ev sahipliği yapan Maçka, yaklaşık 46,5 dönümlük alana inşa edilen Macera Parkı ile artık macera tutkunlarını da ağırlayacak.

Tarım ve Orman Bakanlığınca geçen yıl devri Maçka Belediyesine gerçekleştirilen ilçe merkezindeki atıl alan, belediye tarafından hazırlanan proje ile Macera Parkı'na dönüştürüldü.

Kısa sürede projesi hazırlanan ve yapımına başlanılan parkın içerisinde ise "Zipcoaster" da yer alacak.

Maçka Belediyesince şu anda yüzde 80'i tamamlanan Macera Parkı'nın, Kovid-19 normalleşme süreciyle Ağustos ayı içerinde turizmin ve macera tutkunlarının hizmetine sunulması planlanıyor.

- "Burası atıl bir alanken, ilçemizin seyrine hakim çok önemli bir alanı haline getirdik"

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tarım ve Ormanı Bekir Pakdemirli'ye, Macera Parkı alanının belediyeye tahsisi ile ilgili teşekkür etti.

Söz konusu alanının yaklaşık 46,5 dönüm olup, C tipi mesire yeri olarak Maçka Belediyesine devredildiğini dile getiren Koçhan, şu ifadeleri kullandı:

"Burası boş, çalılık ve atıl bir alanken yaptığımız proje ile Maçka'nın girişinde ilçemizin seyrine hakim çok önemli bir alan haline getirdik. Bu anlamda Trabzon'da hiç olmayan hatta bölgede hiç olmayan Macera Parkı projemizin yüzde 80'nini tamamlamış bulunmaktayız."

- "Macera parkımız, bölgemizin dünyaya açılan yüzü olacak"

Koçhan, Macera Parkı'nı Ağustos ayı gibi hizmete açmayı planladıklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnşallah Kovid-19 salgınını atlattıktan sonra burası Ağustos ayı içinde çok güzel bir eğlence mekanı olacak. Vatandaşlarımızın stres atabilecekleri, ailecek oturup çay içebildikleri ve gönüllerince macera yaşayabilecekleri çok önemli bir merkez haline gelecek. Bu merkezin Trabzon'umuzda eksik olan eğlence merkezinin yerini doldurabileceğine yürekten inanıyorum."

Alternatif turizmi önemsediklerine dikkati çeken Koçhan, şunları kaydetti:

"Yerli ve yabancı turistlerden her dönem ilgi gören ilçemizin, hayata geçirdiğimiz Macera Parkı projemizle bundan sonra macera tutkunlarının da vazgeçilmezi olacağına inanıyoruz. Parkımızı, Ağustos ayı içerinde tamamen faaliyete geçirecek ve misafirlerimizi ağırlayacağız. Macera parkımız, hem Maçka'mızın hem Trabzon'umuzun hem de bölgemizin dünyaya açılan yüzü olacak."

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Anneler Günü dolayısıyla belediyenin hoparlöründen annelere seslendi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında evde kalan anneleri unutmayan Koçhan, ilçedeki annelerin, Anneler Günü'nü belediyenin hoparlöründen yaptığı anonsla kutladı.

Koçhan, yaptığı anonsta, iyiliğin, şefkatin, fedakarlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin timsali olan annelerin "Anneler Günü"nü kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisinde olduklarını vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

"Anne, bakışlarıyla içimizi güneş gibi aydınlatan, gülüşüyle gönüllerimizi ferahlatan, gözlerinde baharın tazeliği, ayakları altına cennetlerin serildiği kutsal varlıktır. Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin hakkı asla ödenemez. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere, en değerli varlığımız, baş tacımız annelerimizi sevgi ve saygı ile selamlıyor, tüm annelerimizin Anneler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum."

Koçhan, anosla ilgili yaptığı açıklamada, Kovid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan annelerimize moral olsun, bu özel günde kendilerini yalnız hissetmesinler diye böyle bir şey yapmak istedim. Her zaman annelerimizin ve vatandaşlarımızın yanlarındayız." dedi.

Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında, 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü mensuplarıyla sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül, Anneler Günü dolayısıyla Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan tarafından kendisine hediye edilen çiçekleri oğlunun kabrine götürdü.

Anneler Günü dolayısıyla şehit annelerini ziyaret eden Koçhan, ilk olarak şehit Eren Bülbül'ün ilçenin Köprüyanı Mahallesi'nde yaşayan annesi Ayşe Bülbül ile bir araya gelerek elini öptü.

Anneler Günü dolayısıyla Ayşe Bülbül'e çiçek hediye eden Koçhan, "Ayşe teyzecim, bizi de bir evladın kabul et. Anneler Günün kutlu olsun." dedi.

- "Bunu bugün Eren aldı diyeceğim"

Bülbül de anneler gününün her yıl buruk geçtiğini belirterek, "Allah razı olsun. Benim anneler günüm her yıl buruk geçiyor, sizin ki geçmesin oğlum. Eren çimenlerden toplar bana çiçek getirirdi. Bunu bugün Eren aldı diyeceğim. Beni unutmadığını teşekkür ederim." diye konuştu.

Aldığı çiçekleri oğlunun kabri başına getirip dua eden Bülbül, "Bu çiçekler bugün bana geldi ama bunları ben sana veriyorum oğlum. Bunlar benim değil senindir." ifadesini kullandı.

Bülbül ile bir süre sohbet eden Koçhan, şehit Halit Avcı'nın annesi Fatma Avcı ile şehit Miraç Kadir Özcan'ın annesi Gülşen Özcan'ı da ziyaret ederek Anneler Günü'nü kutladı

 

Belediye Başkanı Koçhan’dan, vatandaşlara maskeli hediye paketi

 

 

 

Maçka Belediye Başkanı Dr. Koray Koçhan, kapı kapı dolaşarak hazırladığı hediye paketinde vatandaşlara maske, kolonya ve kahve verdi. Vatandaşlara 40 bin maske, 7 bin kahve ve 7 bin kolonya vereceklerini ifade eden Başkan Koçhan, “Her yıl yaptığımız ramazan etkinliklerimizi bu yıl yapamadık. Ama vatandaşlarımızı unutmadık. Hazırladığımız hediye paketinde; maske, kahve ve kolonyayı sizlere hediye ediyoruz. Maçka’da çalmadık kapı kalmayacak. Bizim ne imkanımız varsa vatandaşındır” dedi

Trabzon’un Maçka İlçe Belediye Başkanı Dr. Koray Koçhan, Maçka’da tüm evlerin kapısını çalarak vatandaşlara maske, kolonya ve kahve dağıtıyor.
TÜM İMKANLARIMIZ SİZLERİNDİR
Başkan Koçhan, “Dünya’da Covid-19 salgını ile mücadele Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizde devam etmektedir. Ülke olarak verdiğimiz mücadele ve ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyası ile Covid-19 salgını ile mücadele de dünyaya örnek oluyoruz. Bizlerde Maçka Belediyesi olarak tüm imkanlarımız ile mücadele etmekteyiz. Bizler her yıl Ramazan programları kapsamında iftar çadırlarında buluşarak hasret gideriyorduk. Maalesef sizlerle bu ramazan iftar çadırlarımızda buluşamadık. Ama sizi asla unutmadık. Bilin ki bizin ne imkanımız varsa siz kıymetli hemşerilerimindir. Ben ramazanınızı tebrik ediyorum. Yüce rabbim hepimizi çifte bayram yapacak şekilde Ramazan bayramına ulaştırmasını temenni ediyorum. Bu vesile ile de Maçka Belediyesi olarak küçük hediye paketimizde maske, kahve ve kolonyayı görevli arkadaşlarımız ile kapı kapı gezerek sizlere ulaştıracağız. Özellikle belirtmek isterim ki Maçka Belediyesi olarak bu ramazan kapısı çalınmadık hiçbir ev bırakmayacağımızın bilinmesini isterim. Kapınızı ekiplerimiz çaldığında her türlü talebinizi, isteğinizi görevli arkadaşlarımıza aktarmanızı rica ediyorum. Bilin ki Maçka Belediyesi olarak ne imkanımız varsa hepsi sizlerindir” ifadelerini kullandı.

 

 

Maçka Belediye Başkanı Dr. Koray Koçhan, YÖK’ten gelen yazı ile birlikte Maçka’da 2 yıllık ‘Eczane Hizmetleri Bölümü’ açılacağı müjdesini verdi. Başkan Koçhan, “Bu bölümden mezun olanlar rahatlıkla iş bulabilecekler. Maçka halkı bize güvendiği sürece verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmeye devam edeceğiz. ‘Eczane Hizmetleri Bölümü’ Maçka’mıza hayırlı olsun” dedi. 

Trabzon’un Maçka İlçe Belediye Başkanı Dr. Koray Koçhan’dan ilçede ki Maçka Meslek Yüksekokulu’na yeni bir bölüm kazandırdıkları müjdesini verdi.
TRABZON VE MAÇKA’YA BÜYÜK KATKI SAĞLAYCAK
İlçede ki Yüksekokula yeni bölümler eklemek için uzun zamandır uğraştıklarını ifade eden Başkan Koçhan, açılacak olan Eczane Hizmetleri Bölümü’nün Trabzon ve Maçka’ya büyük katkılar sağlayacağını ifade etti. Başkan Koçhan yaptığı açıklamada, “İlçemize verdiğimiz sözlerden bir tanesi olan Maçka Meslek Yüksekokulu’nu büyütme sözünün bir adımını daha bugün atmış bulunmaktayız. Bu anlamda Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ndan gelen yazı ile birlikte Maçka Meslek Yüksekokulu’nda 2 yıllık ‘Eczane Hizmetleri Bölümü’ açılmış olacak. Bizimde uzun zamandır uğraş verdiğimiz bir mücadele sonucu açılacak olan Eczane Hizmetleri Bölümü ilimize ve ilçemize büyük katkılar sağlayacak. Bu bölümden mezun olanlar rahatlıkla iş bulabilecekler. Bu süreçte bizlere destek olan ve emeği gecen herkese çok teşekkür ediyorum. Başta Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörümüz Sayın Süleyman Baykal’a, Maçka Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Sayın Volkan Numan Bulut’a ve YÖK yetkililerinin hepsine tek tek Maçka halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Maçka halkı bize güvendiği sürece verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmeye devam edeceğiz. Maçka’mızı büyüyen gelişen 2023 Türkiye vizyonunda hak ettiği yere taşımak için var gücümüz ile çalışacağız. Maçka Meslek Yüksekokulu’nda açılacak olan Eczane Hizmetleri Bölümü’nün ilimize, ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Yeni Paletli Ekskavatör'ümüz İlçemize Hayırlı olsun

Yeni Paletli Ekskavatör'ümüz ilçemize hayırlı olsun. Maçka'mıza verdiği destekten ötürü Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Kıymetli hemşehrimiz Ayşe Nur Bahçekapılı'ya, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e tüm Maçkalılar adına teşekkür ederiz


"Bu kıymetli ve değerli vatanı emanet edeceğimiz siz kıymetli çocuklar hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun"
Not: 23 Nisan akşamı saat 21:00'da Belediye hoparlörlerinden İstiklal Marşı okunacaktır. Tüm vatandaşlarımızı İstiklal Marşımızı balkonlarımızdan ve pencelerimizden birlikte okumaya davet ediyoruz.

Başkan Koçhan'dan pazar yerine yeni düzenleme

Pazar yerinde incelemelerde bulunduk ve gerekli uyarıları yaptık.
 Pazar girişine dezenfekten konulması
 Ateş ölçümü yapılması
 Maske, eldiven dağıtımı ve takılması konusunda uyarıların yapılması
Pazara gelen vatandaşların sayısının sınırlandırılması ve sosyal mesafe korunması
 Küçük çocukların alınmaması
 Pazar yerlerinde zorunlu gıda harici ürün satışı yapılmaması
 3 metre mesafesi kuralı ve hijyen konularında uyarıldı.
#EvdeKalMaçka ?
#HayatEveSığar ?Başkan Koçhan'dan ‘Evde Kal Kitap Oku’ kampanyası

Maçka Belediyesi olarak ‘Evde Kal Kitap Oku’ kampanyamızla her zaman sizin yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istedik. Kitap okuma alışkanlığımızı artırmak amacıyla yaptığımız bu kampanyaya katılımınızdan ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım. Bu zor günleri de beraberce atlatacağımızdan hiç şüphem yoktur. Kitapların ilk bölümü hazırlandı ve bugün ilçemizde dağıtımını gerçekleştirdik.

Kampanyamıza katılan herkesi;
#MaçkaKitapOkuyor heşteği ile birlikte 13 Nisan’dan başlayarak 17 Nisan akşamına kadar, saat 20:00’de 20 dakika kitap okuma etkinliğimize katılmanızı rica ediyoruz.
#BirlikteBaşaracağız ❤️
#HayatEveSığar ?
#MaçkaKitapOkuyor ?

Kapalı Otopark hizmete girecek

Kapalı Otoparkımızda çalışmalarımız tamamlanmak üzere. İlçemize kazandıracağımız otopark ile trafik sorununu çözeceğiz...??

"Sırtımızdan yükleri aldınız Başkanım"

Ormaniçi Mahalle Muhtarımız Ali Himmet Iskenderoğlu ile mahalle sakinlerimiz, Ormaniçi Mahallemizde yaptığımız yol çalışmalarının ardından Belediye Başkanımız Koray Koçhan'ı makamında ziyaret ettiler.
Başkan Koçhan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, mahalle sakinlerinden kadınlar da “Yaptığınız yol ile sırtımızdan yükleri aldınız Başkanım. Allah sizlerden razı olsun.” diyerek, Başkan Koçhan'a teşekkür ettiler.

 


Trabzon’un Maçka ilçesi doğalgaza kavuştu. Abonelik işlemlerini tamamlayan vatandaşlar doğalgaz ile ısındı. Belediye Başkanı Koray Koçhan, “Doğalgaz ilçemizde artık kullanılabilir durumda. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

 

 

İLK KEZ DOĞALGAZ YANDI
Doğalgaz verilen apartmanın önünde gazı açan Belediye Başkanı Koray Koçhan, yaptığı açıklamada, “Yerel seçimlerden önce vaat ettiğimiz Doğalgaz’ın ilçemizle kavuşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Birileri ‘Maçka’da doğalgaz hayal oldu. Seçim vaadiydi. Bitti, gitti’ demelerine rağmen biz işimizi yaptık. Bugün bir ilk ki gerçekleştiriyoruz. Maçka’mızda abone işlemlerini halleden vatandaşlarımızın doğalgazını veriyoruz. İlk kez bir evde doğalgaz yanmaya başlıyor. İlçemizde doğalgaz hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız başvurusunu ilçemizde ki abonelik merkezinden gerçekleştirerek yapabilir. İlçemize tekrar hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Maçka’da doğalgazın kullanımına başlayan esnaf Soner Çoban ise, “Doğalgaz’ın ilçemize gelmesinde büyük uğraş veren Belediye Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Şehit Eren Bülbül’ü burada anmak istiyorum. Cumhurbaşkanımız onun sayesinde Maçka’mıza gelmişti ve burada söz vermişti. Sayın Başkanımızda bu işin üzerinde durarak bu vaadi gerçekleştirmiştir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

 

 

Cumhurbaşkanlığından Maçka’da ‘Drakula’ ile mücadele kararı   

Fındık üreticilerine

tazminat ödenecek

 

24 Ekim 2019 tarihli ve 30928 sayılı Resmi gazetede yayınlanan 1961 karar nolu Cumhurbaşkanı kararı ile 'Drakula' lakaplı fındık dallarını kurutan 'Turunçgil Uzun Antenli Böceği ile mücadele çalışması başlatıldı. Kararda Maçka’daki 4 mahallede fındık üreticilerine tazminat ödenecek. Belediye Başkanı Koray Koçhan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hükümetimize fındık üreticimizin yanında olduğu için bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

DEVLET FINDIK

ÜRETİCİSİNİN YANINDA

 

Anavatanı Uzakdoğu olan 'Drakula' lakaplı fındık dallarını kurutan 'Turunçgil Uzun Antenli Böcek ile mücadelede Cumhurbaşkanlığı yayınladığı kararname ile fındık üreticlerine tazminat verme kararı aldı.

RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

Yayınlanana kararnamede; ‘24 Ekim 2019 tarihli ve 30928 sayılı Resmi gazetede yayınlanan 1961 karar nolu Cumhurbaşkanı kararına istinaden; Karantina zararlısı olan ve ilçemiz Esiroğlu, Bahçekaya, Öğütlü ve Günay Mahallelerinde Fındık bahçelerinde zarar yapan Turunçgil uzun antenli böceği ile bulaşık alanlarda mücadele için eradikasyon (fındık bahçelerinin sökümü) yapan üreticilerimize 4 yıl ürün kaybını karşılamak amacıyla oluşturulacak komisyonun belirleyeceği rokelte üzerinden kilogram başına 15 TL tazminat ödemesi yapılacaktır’ denildi.

BAŞKAN KOÇHAN ‘TEŞEKKÜR’ ETTİ

Kararda Maçka’daki 4 mahallede fındık üreticilerine tazminat ödenecek. Belediye Başkanı Koray Koçhan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hükümetimize fındık üreticimizin yanında olduğu için bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

 

MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ

HER ZAMAN KAHRAMAN

MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ

 

Maçka Belediyesi gerçekleştirdiği olağanüstü meclis toplantısı ile Barış Pınarı Operasyonu'nu destekleyen karar aldı. Düzenlenen meclis toplantısına 12 AK Partili Meclis Üyesi ile 4 CHP’li Meclis üyesi katıldı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Koray Koçhan, “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.  Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır” dedi.

DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR

Başkan Koçhan, “Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir.  Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.  Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler. Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.

 

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir” diye konuştu. 

ORDUMUZUN YANINDAYIZ

Kahraman Mehmetciğimizin her zaman yanında olduğunu ifade eden Başkan Koçhan, “Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Koçhan inceledi

Belediye Başkanımız Koray Koçhan, Üniversitemizin önünde gerçekleştireceğimiz kaldırım ve çevre düzenleme çalışması öncesi incelemelerde bulundu.

 
 
Maçka için özveri  ile çalışıyoruz

 

 

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Belediye Fen işleri personeli ile bir araya geldi.

Maçka’da hemen hemen her mahallede yapılan çalışmalar ile dikkat çeken Maçka Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Belediye Fen işleri personeli ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

HERŞEY MAÇKA İÇİN

Yapılan özveri çalışmalardan dolayı personeline teşekkür eden Başkan Koçhan, “Mesai mefhumu gözetmeksizin özveri ile çalışan personelimiz ile sabah kahvaltısında bir araya geldik. Yapılan çalışmalar ve yapacağımız çalışmalar hakkında personelimiz ile görüştük. Özveri ile çalışan tüm ekibimize çalışmalarında başarılar dilerim. Herşey Maçka’mız için” ifadelerini kullandı.

Maçka Belediyesi İstanbul Günlerinde büyük ilgi gördü

İstanbul’da bu yıl 11. kez düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri, açılış töreniyle kapılarını ziyaret açtı. Yenikapı etkinlik alanında 03-06 Ekim 2019 tarihlerinde misafirlerini ağırlayacak etkinliğin açılışına, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nun yanı sıra Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan'da katıldı.

Maçka Belediyesi açtığı stant ile büyük ilgi topladı.

Başkan Koçhan ilçemize ait Hamsiköy sütlacını hemşehrilerimize ücretsiz dağıttı.

 

 

 

KKTC  Ziyareti

Girne Kaymakamı Sinan Güneş, Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Zalihe Erden ve misafirleri Belediye Başkanımız Koray Koçhan'ı ziyaret etti...

YENİ DÜĞÜN SALONUMUZ HAYIRLI OLSUN
Belediyemiz tarafından yap, işlet, devret modeli ile yaptırılan düğün salonumuzun açılışını gerçekleştirdik...

 

TÜRKİYE ŞAMPİYONU MAÇKA VETERANLAR
Antalya'da düzenlenen 2018-2019 Elit Master Lig Türkiye Şampiyonası final karşılaşmasında Beşiktaş Masteler ile karşılaşan Maçka Veteranlar takımımız 3-0'lık galibiyetle Türkiye şampiyonu oldu. Belediye Başkanımız Koray Koçhan'ında yer aldığı Maçka Veteranlar takımız Bordo-Mavili formalar ile Trabzon'umuzu temsil etti...

Belediye Başkanımız Koray Koçhan, Sevınj Karmova ile Fikret Şahin'in nikahını kıydı. Başkan Koçhan, genç çiftimize mutluluklar dilerken iki aileyi de tebrik etti.

 

2. Etap Çalışmaları Start Aldı

Sümela Otel Karşısı Park Düzenlemesi 2. etap çalışmaları hızla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Kamelya, Işıklandırma, Parke ve Köprü yapımı çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında İlçemize yeni bir yaşam alanı kazandırılacak.

Belediyemiz Çalışma Günlüğü

Belediyemizin Günlük Çalışma Raporu tamamlanan işlerle ilgili detaylı bilgiler yayınlanmaktadır.Maçka Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışmaları;

  • Kozağaç Mahallesi Mezarlık Yolu Çalışması
  • Çayırlar, Gayretli, Zaferli, Bakımlı Mahalleleri Ekip Çalışması
  • Ormaniçi ve Reşadiye Mahalleleri Parke Çalışması
  • Alataş ve Hamsiköy Mezarlık Temizleme Çalışması
© 2021 Maçka Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.