Başkan Koçhan, Şehit ailelerini unutmadı

Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında, 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü mensuplarıyla sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül, Anneler Günü dolayısıyla Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan tarafından kendisine hediye edilen çiçekleri oğlunun kabrine götürdü.

Anneler Günü dolayısıyla şehit annelerini ziyaret eden Koçhan, ilk olarak şehit Eren Bülbül'ün ilçenin Köprüyanı Mahallesi'nde yaşayan annesi Ayşe Bülbül ile bir araya gelerek elini öptü.

Anneler Günü dolayısıyla Ayşe Bülbül'e çiçek hediye eden Koçhan, "Ayşe teyzecim, bizi de bir evladın kabul et. Anneler Günün kutlu olsun." dedi.

- "Bunu bugün Eren aldı diyeceğim"

Bülbül de anneler gününün her yıl buruk geçtiğini belirterek, "Allah razı olsun. Benim anneler günüm her yıl buruk geçiyor, sizin ki geçmesin oğlum. Eren çimenlerden toplar bana çiçek getirirdi. Bunu bugün Eren aldı diyeceğim. Beni unutmadığını teşekkür ederim." diye konuştu.

Aldığı çiçekleri oğlunun kabri başına getirip dua eden Bülbül, "Bu çiçekler bugün bana geldi ama bunları ben sana veriyorum oğlum. Bunlar benim değil senindir." ifadesini kullandı.

Bülbül ile bir süre sohbet eden Koçhan, şehit Halit Avcı'nın annesi Fatma Avcı ile şehit Miraç Kadir Özcan'ın annesi Gülşen Özcan'ı da ziyaret ederek Anneler Günü'nü kutladı

 

© 2021 Maçka Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.